2 Mart 2019 Cumartesi

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

1 - Toz alırken kullandığınız bezin yüzeyde tüy bırakmaması için durulama bezine bir tutam nişasta ekleyin.

2 - Yemek esnasinda su içmeyerek beyninize daha çabuk doyma sinyali yollayabilirsiniz.3 - Güzelliğinizin sırrını sodada keşfedebilirsinz. Sabahları yüzünüzü sodayla yıkamayı deneyin Cildinizdeki tazelik ve rahatlama hissedeceksiniz

4 - Sıcak bastığı zaman bileklerinizi soğuk suya tutmak hararetinizi alacaktır.5 - Yolda araba tutmaması için yola çıkmadan biraz çikolata yiyin, önlerde oturun ve gözünüzü yola değil sabit noktalara odaklamaya çalışın.

6 - Uyumadan önce atıştırmak kilo aldırır, yatmadan önce en az 4 saat önce yemek yerseniz kilo vermeye başlarsınız.7 - Tansiyonunuz dustugu zamanlarda derin derin nefes alarak tansiyonunuzu normal seviyesine getirebilirsiniz.

8 - Karşınızdaki insanın yaptığı jest ve mimikleri taklit ederek sizden hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilinçalti benzerlikleri sever.9 - Arı ve sivri sinek sokmalarında kaşıntı ve şişliği önlemek için, bir kesme şekeri hafifçe ıslatıp sokulan yere bir süre bastırın.

10 - Çay sadece 2 dakika demlenirse uyarıcı etki yapar. 5 dakikadan uzun sürede demlenirse kafeinin etkisi azalır ve sakinleştirici etki yapar.11 - Başınız ağrıdığında sıkı bir bantla bağlamak sizi rahatlatıyorsa sebebi stresdir. Ağrının durması için Ton balığı, yumurta, brokoli tüketin.

12 - Yazın artan sinek ve arıları bulunduğunuz ortamdan kovmak için, fincanın içine kuru kahve koyup, yakın. Bu onları uzun süre uzak tutacaktır.13 - Birinin size bakip bakmadigini anlamak icin esneyin, karsi taraf da esniyorsa gozleri uzerinizde demektir.

14 - Ter kokusu için Avucunuzun içine damlatacağınız birkaç damla limonu koltuk altlarınıza sürmeniz yeterli. En az 12 saat etkili olacaktır.15 - Spor yaparken müzik dinlemek, hızınızı ve vücudun dayanıklılığını %35 arttırır.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder