16 Aralık 2017 Cumartesi

İstediğiniz Kadar Çok Yeseniz de Size Kilo Aldırmayacak 15 Düşük Kalorili ve Sağlıklı Yiyecek

1 - Patlıcan; Izgara veya fırında pişmiş patlıcanın bir porsiyonunda 32 kalori var.

2 - Kavun ve karpuz; Bir diliminde 50 – 60 kalori olduğu için gece gündüz yiyebilirsiniz. Bu meyveler vücudunuzdaki fazla ödemi atmaya yardımcıdır.3 - Portakal, mandalina ve greyfurt; Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız fazla meyve yemeniz önerilmez ama narenciyeyi bunun dışında tutabilirsiniz. Yüksek lif, flavanoid ve C vitamini kaynağı olarak narenciye tüketebilirsiniz. Ayrıca sindirim sistemi, karaciğer ve cildiniz için faydalı olmanın yanısıra genel sağlınızı yüksek tutar.

4 - Kabak; Bir porsiyon kabakta 38 kalori vardır. Kabak vücuttaki su tuz oranını normalize eder ve bağırsak fonksiyonunuzu geliştirir.5 - Salatalık; Vücudunuzdaki şişkinlikleri önler. Kilosunu belli bir seviyede tutmak isteyenler için harika bir besin.

6 - Patlamış mısır; Yağsız, çok az tuzla hazırladığınız taktirde hiç çekinmeden yiyebilirsiniz çünkü 100 gr patlamış mısırda 216 kalori var.7 - Su yosunu; Tıpkı laminaryalar gibi su yosunu da iyot için harika bir kaynaktır. Tiroid fonksiyonunuzun normal çalışmasına yardımcı olur, hormon seviyenizi dengeler ve kilo almanızı önler.8 -Pancar; Pancarda manganez gibi önemli bir besinin kaynağıdır. Yağ yakmanıza yardımcı olur, kaslarınıza enerji verir ve kan şekerinizi dengede tutar. Ortalama bir porsiyonunda 40 kalori vardır.9 - Kereviz sapı; Kereviz sapı %97 sudan oluşur ve vücudunuz için harika bir detoks kaynağıdır.

10 - Yumurta; Haşlanmış olarak yediğiniz sürece günün her öğününde ‘kilo aldırır’ korkusu yaşamadan istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.11 - Salata; Folik asit bakımından zengin bir yiyecektir. Kaloirisi neredeyse yok denilecek kadar az olduğu için arzu ettiğiniz kadar yiyebilirsiniz. Yağ ve tuza dikkat!

12 - Ananas; Hem lezzetli hem de kilo vermek isteyenler için ilaç gibi bir meyve, ayrıca içinde bulunan bromelayin öz suyu yağların parçalanmasında aktif rol oynar ve proteinlerin katalize edilmesine yardımcı olur.13 - Elma ve erik çeşitleri ; Elmada bulunan 45 kalori bu meyveyi diyet yapanların dostu haline getirir. Erikte ise C vitamini ve potasyum olması sebebiyle kalp ve damar sağlığınıza faydalıdır.

14 - Kırmızı meyveler; C Vitamini bakımından zengin bu meyveler idrar söktürücü görevi yaparak vücuttaki fazla sıvıyı atmaya yardımcı olur. Özellikle çilek çok faydalıdır, sindirim ve kardiyovasküler sisteminize yardımcı olur.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder